Zpět na seznam
Mohu v Corpusu pracovat jako čerstvý absolvent bez praxe?

„Ano! Firmě záleží na budoucnosti, proto dává příležitost i absolventům bez praxe umožňuje jim rozvíjet znalosti v kybernetické bezpečnosti. Já se stále vzdělávám - účastním se interních security školení, připravuju se na technologické certifikace, učím se nové funkce SIEM, EDR a XDR nástrojů.“

Jakub

SOC tým
2 roky Corpusu
4 roky praxe

Co v Corpusu dělám

Moje pozice se nazývá L2 Security Analytik a pracuju v týmu SOC, který pro zákazníky zajišťuje defensive security. Řeším bezpečnostní incidenty, které přijdou od L1 analytiků, dělám nastavení a úpravu detekčních pravidel security monitoringu (SIEM, EDR) a pomáhám zákazníkům s dalšími aktivitami v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Moje cesta Corpusem

Do Corpusu jsem se dostal díky Národní soutěži v kybernetické bezpečnosti, které jsem se účastnil. Corpus, jeden z hlavních partnerů soutěže, v rámci odměn nabízel poukázku na brigádu přímo ve firmě. Využil jsem této příležitosti a ještě při studiu střední školy začal pracovat v SOC týmu jako L1 Analytik. Po škole jsem přešel na plný úvazek a za 2 roky povýšil na nynější pozici L2 Security Analytika.

Co mě v Corpusu drží

Baví mě, co dělám - moje práce má opravdu široký záběr, takže si můžu vyzkoušet různé věci a postupně si vybrat, čemu se chci věnovat do hloubky. Stále se vzdělávám - účastním se interních security školení, připravuju se na technologické certifikace, učím se nové funkce SIEM, EDR a XDR nástrojů.

Jaké je prostředí ve firmě

Prostředí v Corpusu je opravdu přátelské. Vzájemně se respektujeme a pomáháme si. V rámci projektů spolupracujeme jako tým, ať už řešíme problémy nebo si sdílíme cenné informace. Díky tomu se posouváme neustále dopředu. Pracovní vztahy na pracovišti přirozeně přerůstají i do společných aktivit mimo kancelář. Firma pořádá pravidelné teambuildingy, společně snídaně a podobně.

Komu bude práce u nás vyhovovat

Každému, kdo se nebojí výzev a rád se vzdělává. Práci u nás ocení i fanoušci stolního fotbálku. 😊