Specialista bezpečnosti sítí - Trainee
Servisní tým

Jsme Corpus Solutions, česká IT firma založená v roce 1992.
Máme zhruba sedmdesát zaměstnanců a specializujeme se na kybernetickou bezpečnost.

Shrnutí

  • Pozice Trainee u nás je určená pro někoho kdo studuje střední nebo vysokou školu (případně ji nedávno dokončil/a), ideálně zaměřenou na počítačové sítě nebo informační bezpečnost.
  • Kromě plného úvazku nabízíme i velmi flexibilní částečný úvazek, který zvládne se studiem skloubit opravdu každý.
  • Klíčový požadavek je zájem o sítě a základní teoretická znalost počítačových sítí. Velkou výhodou jsou i nějaké praktické zkušenosti se sítěmi (počítá se i stavba a provoz domácí sítě).

Příběh zaměstnanců

Arnošt

„Náš tým není jen skupina odborníků. Navzájem se v Corpusu všichni známe, vždyť je nás jen něco přes 70 zaměstnanců. Kohokoli na chodbě potkám, tak minimálně vím, jak se jmenuje a v jakém pracuje oddělení.“

Pracovní náplň

  • Základní správa firewallů, proxy serverů a dalších zařízení a technologií na zabezpečení sítí - opakující se pravidelné úkoly a základní troubleshooting (složitější problémy se předávají zkušenějším kolegům).
  • Samostatné řešení požadavků na nastavení firewallů, proxy serverů, případně jiných zařízení na zabezpečení sítí (nastavování FW pravidel, přidávání/odebírání portů, změny uživatelských přístupů a politik a podobně).
  • Pravidelné kontroly správného fungování síťových a bezpečnostních zařízení (logy, chyby na portech), včetně písemného shrnutí nálezů.
  • Zálohování konfigurací síťových a bezpečnostních zařízení (routery, switche, firewally).
  • Práce v systémech JIRA, Confluence a interních aplikacích.

Požadavky

  • Vzdělání v technickém oboru, případně v oboru informační bezpečnosti (střední nebo vysoká škola).
  • Znalosti sítí, ideálně i praktické zkušenosti se správou sítě (stačí i na amatérské úrovni - správa malé domácí sítě).
  • Výrazný zájem jít dělat bezpečnost, alespoň minimální samostudium v této oblasti.
  • Výhodou jsou pracovní zkušenosti se správou sítě, případně přímo na pozici typu síťový technik, Network Admin, NOC Engineer, Network Support a podobně.
  • Český jazyk umožňující plně profesionální práci. Angličtina minimálně na úrovni čtení dokumentace a písemné komunikace, pokročilá angličtina výhodou.
  • Znalost Linuxu výhodou (schopnost nainstalovat si Linux na vlastní notebook, ideálně základní znalost správy Linux serveru)

Jak probíhá zaškolení

  • Každý nový zaměstnanec dostane mentora - kolegu z týmu, který mu během prvních měsíců pomáhá pravidelně každý den.
  • Zaškolení trvá několik týdnů, až teprve potom začnete plnit první pracovní úkoly. I po té ale není problém se na cokoli zeptat, fungujeme jako tým a všichni se vzájemně podporujeme, posun na složitější úkoly probíhá postupně.
  • Zaškolení začíná studiem materiálů (dokumentace k technologiím, dokumentace k zákazníkům a pracovním postupům), a pokračuje v interním labu prací na virtuálních serverech.
  • Následně jsou naplánována školení u výrobců a první certifikace.
  • Nový kolega přebírá servisní úkoly pro certifikovanou technologii.
  • Následuje osvojování druhé technologie a opět certifikace.
  • Do konce 1. roku očekáváme zvládnutí 3 technologií na servisní úrovni.
  • Další postup je již hodně individuální v závislosti na schopnostech a možnostech nového kolegy.

Typ práce: práce na plný úvazek (HPP) nebo práce na částečný úvazek (1-4 dny týdně, flexibilní hodiny - menší úvazek je možné rozdělit na části do různých dnů v týdnu)

Lokalita kanceláře: Štětkova, Praha 4 (u stanice metra C Vyšehrad)

Pracovní doba: flexibilní podle úvazku

Home office: po zaškolení možná vyšší míra práce z domu (až 80%), podle individuální dohody

V případě zájmu o tuto pozici nám prosím zašlete profesní životopis na email hr@corpus.cz.

Benefity

Technologické zázemí
vlastní Corpus LAB
pro prověření teorie v praxi.
Certifikovaná školení
podporující profesní růst.
Rozvoj a specializace
získání top know-how
od cyber security expertů.
Profesní seberealizace
rozvoj dovedností
a specializace dle
osobních cílů.
Zajímavé projekty
u velkých klientů
na českém trhu.
Lidský přístup
pomáháme v pracovním
i osobním životě.
Jobs

Další skvělé příležitosti

Mobile Platform Security Specialist
Plný úvazek
Praha
Full-Stack Developer