Network Security Engineer - Junior
Servisní tým

Jsme Corpus Solutions, česká IT firma založená v roce 1992.
Máme zhruba sedmdesát zaměstnanců a specializujeme se na kybernetickou bezpečnost.

Shrnutí

  • Tato pozice je pro člověka se zkušenostmi se sítěmi, který třeba bezpečnost ještě vůbec nedělal (nebo dělal jen základní správu security zařízení), ale už má jasno v tom, že ho tato oblast hodně zajímá rád by se v ní v příštích letech co nejvíc posunul.
  • V rámci naší firmy je tato pozice spíše pro juniora, někoho kdo má maximálně 5 let pracovních zkušeností od konce střední nebo vysoké školy. I rok nebo 2 roky praxe stačí, pokud je to na pozici zaměřené na sítě.
  • Pracovní doba je standardní (Po - Pá, 8 hodin denně), po zaškolení možná vyšší míra práce z domu.

Příběh zaměstnanců

Arnošt

„Náš tým není jen skupina odborníků. Navzájem se v Corpusu všichni známe, vždyť je nás jen něco přes 70 zaměstnanců. Kohokoli na chodbě potkám, tak minimálně vím, jak se jmenuje a v jakém pracuje oddělení.“

Pracovní náplň

  • Dlouhodobá podpora menší skupiny zákazníků v oblasti správy a provozu firewallů, proxy serverů, VPN a dalších zařízení a technologií na zabezpečení sítí - opakující se pravidelné úkoly, troubleshooting a ad-hoc požadavky.
  • Samostatné řešení požadavků na nastavení firewallů, proxy serverů, případně jiných zařízení na zabezpečení sítí (nastavování FW pravidel, přidávání/odebírání portů, změny uživatelských přístupů a politik a podobně).
  • Spolupráce se zkušenějšími kolegy na troubleshootingu složitejších problémů.
  • Podpora seniorních lidí z týmu na projektech (projekty typu instalace security prvků, migrace z jedné technologie na jinou a podobně).
  • Pravidelné kontroly správného fungování síťových a bezpečnostních zařízení (logy, chyby na portech), včetně písemného shrnutí nálezů.
  • Zálohování konfigurací síťových a bezpečnostních zařízení (routery, switche, firewally).
  • Práce v systémech JIRA, Confluence a interních aplikacích.

Požadavky

  • Výrazný zájem jít dělat bezpečnost, alespoň minimální samostudium v této oblasti.
  • Znalosti sítí minimálně na úrovni CCNA certifikace (samotná certifikace není podmínkou, jde o úroveň znalostí).
  • Výhodou jsou pracovní zkušenosti na pozici typu síťař, síťový technik, Network Admin, Network Engineer, NOC Engineer, Network Support a podobně.
  • Oceníme vzdělání v oboru - střední nebo vysoká škola zaměřená na sítě, nebo alespoň jiné IT vzdělání.
  • Český jazyk umožňující plně profesionální práci. Schopnost komunikace s anglicky mluvícími lidmi u zákazníků, mluvenou i psanou formou.
  • Znalost Linuxu výhodou (zkušenosti se správou Linux serverů - DNS, poštovní server).

Jak probíhá zaškolení

  • Každý nový zaměstnanec dostane mentora - kolegu z týmu, který mu během prvních měsíců pomáhá pravidelně každý den.
  • Zaškolení trvá několik týdnů, až teprve po té začnete plnit první pracovní úkoly. I potom ale není problém se na cokoli zeptat, fungujeme jako tým a všichni se vzájemně podporujeme .
  • Zaškolení začíná studiem materiálů (dokumentace k technologiím, dokumentace k zákazníkům a pracovním postupům) a pokračuje v interním labu prací na virtuálních serverech.
  • Následně jsou naplánována školení u výrobců a první certifikace.
  • Nový kolega přebírá servisní úkoly pro certifikovanou technologii.
  • Následuje osvojování druhé technologie a opět certifikace.
  • Do konce 1. roku očekáváme zvládnutí 3 technologií na servisní úrovni.
  • Další postup je již hodně individuální v závislosti na schopnostech a možnostech nového kolegy.

Typ práce: zaměstnání na hlavní pracovní poměr (HPP), práce na plný úvazek

Lokalita kanceláře: Štětkova, Praha 4 (u stanice metra C Vyšehrad)

Pracovní doba: 8 hodin denně, klouzavá pracovní doba v rozmezí 7-19 hod

Home office: po zaškolení možná vyšší míra práce z domu (až 80%), podle individuální dohody

V případě zájmu o tuto pozici nám prosím zašlete profesní životopis na email hr@corpus.cz.

Benefity

Technologické zázemí
vlastní Corpus LAB
pro prověření teorie v praxi.
Certifikovaná školení
podporující profesní růst.
Rozvoj a specializace
získání top know-how
od cyber security expertů.
Profesní seberealizace
rozvoj dovedností
a specializace dle
osobních cílů.
Zajímavé projekty
u velkých klientů
na českém trhu.
Lidský přístup
pomáháme v pracovním
i osobním životě.
Jobs

Další skvělé příležitosti

Network Security Engineer
Plný úvazek
Praha
SOC Specialista L3