Správce technologie/Technický specialista SOC
Security Operations Center

Jsme Corpus Solutions, česká IT firma založená v roce 1992.
Máme zhruba sedmdesát zaměstnanců a specializujeme se na kybernetickou bezpečnost.

Shrnutí

  • Tato pozice je pro samostatného člověka, který už má pracovní zkušenosti oblasti síťové bezpečnosti, zkušenosti s implementací a správou systému pro sběr, vyhodnocování logů a detekce kybernetických incidentů.
  • Jsme dodavatel IT služeb a projektů, pracujeme pro zákazníky. Naše práce je primárně technická, ale patří k ní i konzultace, schůzky se zákazníky, podpora obchodu při přípravě nabídek a podobně.
  • Pracovní doba je standardní (Po - Pá, 8 hodin denně), 24/7 dohled řešíme formou pohotovostí.

Příběh zaměstnanců

Pavel

„Ano! Corpus udržuje náskok, vybudoval si vlastní SOC s těmi nejmodernějšími technologiemi. Kybernetická bezpečnost je ale především o lidech - v našem týmu máme fajn partu a dobré vedení.“

Pracovní náplň

  • Práce s řešeními typu Log Management, SIEM, XDR, EDR, SOAR, Threat intelligence, Vulnerability Scanner, HoneyPot.
  • Dlouhodobá podpora menší skupiny zákazníků v oblasti správy a provozu technologií pro sběr logů, monitorování sítě, skenování zranitelností, monitoring koncových zařízení, automatizace procesů - opakující se pravidelné úkoly, troubleshooting a ad-hoc požadavky.
  • Samostatné řešení požadavků na úpravu a rozvoj sběru logů, jejich zpracování, klasifikace.
  • Spolupráce při správě a nasazování nových detekčních pravidel, změny uživatelských přístupů.
  • Komunikace s podporou výrobce a řešení nalezených závad v SW i HW.
  • Spolupráce v týmu na realizačních projektech (projekty typu instalace, konfigurace, rozvoj nebo migrace z jedné technologie na jinou a podobně).
  • Pravidelné kontroly správného fungování spravovaných zařízení (logy, chyby), včetně písemného shrnutí nálezů.
  • Zálohování zařízení a dokumentace změn.
  • Práce s tiketovacím systémem, znalostní bází a dalšími interními aplikacemi

Požadavky

  • 2 roky + pracovní zkušenosti v oblasti síťové bezpečnosti, zkušenosti s implementací a správou systému pro sběr, vyhodnocování logů a detekce kybernetických incidentů (Log Management/SIEM, XDR, EDR, SOAR ).
  • Znalost principů logování událostí operačních systému.
  • Znalost principů počítačových sítí, jejich prvků, protokolů atd.
  • Schopnost komunikace s anglicky mluvícími lidmi u zákazníků, mluvenou i psanou formou.
  • Dobrá znalost operačního systému Linux nebo Windows, základní znalost v programování, skriptování a tvorba základních SQL dotazů.
  • Proaktivní přístup a schopnost pružně reagovat na změny
  • Svědomitost, důslednost a zodpovědný přístup.
  • Schopnost týmové spolupráce.

Nabízíme:

  • Možnost práce s moderními technologiemi na zajímavých projektech
  • Neformální prostředí, otevřenou komunikaci, týmového ducha
  • Vzdělávání a certifikace v oboru
  • Další benefity:
    • 5 týdnů dovolené
    • Stravenkový paušál
    • Příspěvek na penzijní připojištění
    • Multisport karta
    • Příspěvek na výuku AJ
    • Občerstvení na pracovišti

Typ práce: zaměstnání na hlavní pracovní poměr

Lokalita kanceláře: Štětkova, Praha 4 (u stanice metra C Vyšehrad)

Pracovní doba: 8 hodin denně, začátek flexibilně mezi 8:00 - 9:00

Home office: záleží na individuální dohodě, obecně zhruba 2 dny v týdnu po zaškolení

V případě zájmu o tuto pozici nám prosím zašlete profesní životopis na email hr@corpus.cz.

Benefity

Technologické zázemí
vlastní Corpus LAB
pro prověření teorie v praxi.
Certifikovaná školení
podporující profesní růst.
Rozvoj a specializace
získání top know-how
od cyber security expertů.
Profesní seberealizace
rozvoj dovedností
a specializace dle
osobních cílů.
Zajímavé projekty
u velkých klientů
na českém trhu.
Lidský přístup
pomáháme v pracovním
i osobním životě.
Jobs

Další skvělé příležitosti

Mobile Platform Security Specialist
Plný úvazek
Praha
Plný úvazek